10 dôvodov, prečo by vaša web stránka mala byť postavená na systéme WordPress

10 dôvodov, prečo by vaša web stránka mala byť postavená na systéme WordPress

WordPress je momentálne najpoužívanejšou platformou pre tvorbu a administráciu web stránok.

WordPress začal už v roku 2003 ako platforma pre blogerov, vďaka jeho jednoduchosti si ho však obľúbili mnohí ľudia na celom svete. To zapríčinilo neustály vývoj WordPressu zo strany jeho tvorcov až do štádia, kedy sa WordPress stal najefektívnejším spôsobom, ako si založiť a spravovať vlastnú web stránku.

WordPress spokojne používa viac ako 60 miliónov ľudí na celom svete.

Tu je 9 najväčších dôvodov, prečo by ste mali postaviť vašu novú web stránku na systéme WordPress.

1. Otvorenosť

WordPress je takzvaný Open Source, teda voľne šíriteľný produkt. To znamená:

  1. je zadarmo pre súkromné a komerčné účely
  2. jeho zdrojový kód je voľne dostupný
  3. každý môže jeho kód upraviť, alebo na ňom stavať

Toto sú hlavné dôvody, prečo sa WordPress stal jednotkou v poli jednoduchých a lacných, no pritom kvalitných a plne funkčných web stránok na internete.

2. Obrovská komunita

Práve kvôli otvorenosti WordPressu sa vytvorila obrovská komunita ľudí, ktorí s ním pracujú a používajú ho, vytvárajú preň nové rozšírenia a doplnky, a tvoria drahocennú súčasť diskusných fór a podporných skupín.

Pokiaľ máte s vašou web stránkou postavenou na systéme WordPress nejaký problém, je veľmi pravdepodobné, že vám niekto z komunity ľudí okolo WordPress-u pomôže váš problém vyriešiť. Samozrejme zadarmo.

3. Veľký výber rozšírení a doplnkov

WordPress sám o sebe nedokáže vyhovieť všetkým požiadavkám a potrebám všetkých web stránok, a ani sa o to nesnaží. Na to by musel byť veľmi robustný, a preto pomalý a ťažko upravovateľný.

WordPress na to ide presne z opačného smeru, a čas dokázal, že na to ide správne. V základnom balíku sa nachádza iba minimum potrebné pre chod vašej web stránky. Jedná sa o základnú kostru vašej stránky a jej administráciu. Všetky špeciálne funkcionality, rozšírenia, či vylepšenia sú riešené formou pluginov, alebo zásuvných modulov.

Výhody zásuvných modulov

Otvorenosť

Vlastný zásuvný modul si môže vytvoriť úplne každý, kto sa vyzná v programovaní web stránok.

Dostupnosť

Existuje neuveriteľné množstvo zásuvných modulov, ktoré riešia ešte väčší počet rôznych problémov. Na oficiálnej web stránke wordpress.org sa nachádza vyše 24 000 zásuvných modulov!

Cena

Každý, kto chce publikovať svoj vlastný zásuvný modul na web stránke wordpress.com, ho musí uverejniť pre používanie zadarmo, vrátane komerčného použitia.

4. Veľký výber dizajnov (tém)

Obrovskou výhodou WordPressu sú témy.

WordPress témy sú akési zásuvné moduly, ktoré určujú dizajn, usporiadanie a funkčnosť vašej web stránky.

Na oficiálnej web stránke wordpress.org máte na výber z viac ako 1700 tém, ktoré sú zadarmo.

Pokiaľ vám základné témy nestačia a máte záujem o niečo náročnejšie, môžete si vybrať z tisícok tém ponúkaných rôznymi firmami a jednotlivcami z celého sveta. Za poplatok tak získate veľmi elegantnú tému s profesionálnym dizajnom a extra funkčnosťou.

5. Vlastná administrácia

Každá web stránka postavená na systéme WordPress má vlastnú administráciu.

Administrácia WordPress-u je veľmi jednoduchá, prehľadná a zrozumiteľná. Najmä preto je WordPress obľúbený u takého veľkého množstva ľudí.

Pridať nový článok na web dokážete v priebehu prvých pár minút. Obsah článkov na vašom blogu a podstránkach sa dá upravovať ako vo Worde. Viete si nastaviť nadpisy, zoznamy, tučné a šikmé písmo, zarovnanie textu, zmeniť farby textu, či pridať obrázok, alebo celú galériu.

Jednoduché, nie? A to nás posúva k ďalšiemu bodu.

6. Jednoduchosť používania

Administrácia web stránky cez WordPress je tým najjednoduchším variantom spomedzi mnohých iných riešení. Vo funkcionalite pritom WordPress vôbec nie je obmedzený, ako sme si hovorili v bode číslo 3.

7. Sebestačnosť

Už nemusíte otravovať vášho grafika alebo programátora, aby vám na web stránku pridal nové fotografie, alebo upravil texty podstránok. Teraz to dokážete vďaka jednoduchej administrácii aj sami.

Vďaka vlastnej administrácii ušetríte peniaze na grafikoch a web developeroch, a zrýchlite čas potrebný pre jej úpravy a pridanie nových informácii tak potrebných pre vašich zákazníkov.

8. Optimalizácia pre vyhľadávače

Veľkou výhodou web stránok postavených na WordPresse je skutočnosť, že sa dajú veľmi jednoducho optimalizovať pre vyhľadávače. Vďaka tomu bude vaša stránku vyzerať lepšie v očiach Google a bude sa zobrazovať vyššie vo výsledkoch hľadania. To vám pomôže získať mnoho návštev a potenciálnych zákazníkov, bez extra námahy.

WordPress je dobre optimalizovaný pre Google a iné vyhľadávače, no po jeho drobných úpravách budú vaše výsledky ešte lepšie.

9. Blog a komentáre v základnom balíku

WordPress vznikol ako blogovacia platforma. Až neskôr sa z neho vyvinul komplexný, plne funkčný nástroj na tvorbu a administráciu profesionálnych web stránok.

Základná funkcia WordPressu, blog, dodnes nevymizla a stále je jednou z jeho najlepších funkcií.

Umožňuje vám veľmi jednoduchým spôsobom komunikovať s vašimi aktuálnymi, alebo potenciálnymi zákazníkmi, pridávať na web stránku nové informácie, fotografie, videá, či odkazy na iné zaujímavé zdroje informácii.

Google doslova miluje web stránky, ktoré majú pravidelne aktualizovaný blog s kvalitným obsahom.

10. Úprava vašej web stránky cez mobilný telefón, alebo tablet

Vďaka neoficiálnym Andoid a iOS aplikáciám môžete upravovať vašu web stránku aj cez váš obľúbený mobilný telefón, či tablet.

Tu je video aplikácie, ktorú používam aj ja osobne na správu všetkých mojich WordPress web stránok. A verte mi, nie je ich málo 🙂

Aj my používame WordPress

Ako vidíte, WordPress určite stojí za povšimnutie, pokiaľ práve premýšľate nad vlastnou firemnou, alebo súkromnou web stránkou. Ak máte záujem o web stránku postavenú na systéme WordPress, radi vám pomôžeme.

Pýtajte sa

Pokiaľ máte akékoľvek otázky ohľadom WordPressu a web stránok postavených na tomto systéme, neváhajte a napíšte mi komentár pod týmto článkom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *